facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Kaynak – The Fountain 2006 Türkçe Dublaj izle |Film yükleniyor, lüfen bekleyiniz..
reklamı geçmek için tıklayın"Kaynak – The Fountain 2006 Türkçe Dublaj izle" için 67 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

Sayfalar: « 1 [2] Hepsini Göster

 1. psjojuk psjojuk Ocak 26th, 2014 saat 21:37

  Şu düşündüren akıcı muhteşem film diyenler böyle demek yerine filmin bize aslında ne anlattığını açıklayabilirlermi acaba kendileride anlamamış anlamış numarası yapıyorlar :D sırf film eleştirmenlerinin puanından dolayı film bu puanı almıştır .Film normal izleyicilerin bile 10 kere izleyipte belki birşeyler anlayacagı türden bir film. Bu tarz filmleri anlamak zorunda olmadığım için ve beynimi yormak yerine direk izlediğimde işte manyak film diyebileceğim türden olmadığından dolayı bence 10 üzerinden sadece 3 :D

 2. cadıkız cadıkız Mart 7th, 2014 saat 16:23

  eğer bir filmi izlerken sürekli kaç dk kaldı diye bakıyrsanız o film güzel değildir. bende neredeyse 5-6 kez bakmışımdır. ve itiraf ediyorum ben bu filmin konusunu ne anlatmak istediğini anlamadım. tamam bir aşk var ama bu nasıl bir anlatım cok farklı bir senaryo ben ne beğendim ne de beğenmedim diyebilirim. enteresandı o kadar :)

 3. ferit ferit Mart 15th, 2014 saat 06:26

  izlememek gerçekten çok büyük kayıp.

 4. Nermin Nermin Nisan 14th, 2014 saat 07:41

  ben şahsım adına söylüyorum Hugh Jackman gibi bi oyuncu nasıl olurda bu kadar saçmasapan bi filmde oynar?

 5. my my Mayıs 2nd, 2014 saat 23:27

  farklı ama izlenebilir

 6. film izleyicisi film izleyicisi Mayıs 26th, 2014 saat 02:06

  film bitti ben hala bişiler olcak diye bekliyorum mal gibi kaldım başı kıçı yok filmin ya benim zeka yetmiyor yada film saçma

 7. TheFountain TheFountain Haziran 15th, 2014 saat 15:37

  Filmin yazarı ve yönetmeni Darren Aronofsky aynı zamanda Requiem for a Dream, Pi, Black Swan gibi kült filmlerin yönetmenidir. Filmin müziklerini de yine bu filmlerin müziklerini yapan Clint Mansell aypmıştır.

  Film tamamen kurgusal (hayalgücüne dayalı) bir filmdir, bu tarzı beğenmeyenlerin hiç mi hiç hoşuna gitmez. Onun için çoğu yorumda “saçma, hiçbirşey anlamadım, iğrenç, çok kötü” gibi yorumları görüyorsunuz. Film eleştirmenleri de film boyunca ve filmin sonunda dahi hiçbirşey açıklanmadığını için filmi kötü eleştiri yağmuruna tutmuşlardır. Şahsen filmi çok beğendim ve Ayrıca filmin IMDB puanı 7.4’tür (bilgin düzeltmeni rica ediyorum).

 8. IQOğlan IQOğlan Haziran 20th, 2014 saat 00:24

  TheFountain Anlatmak istediği konuyuda açıklarsan aydınlanmış olcaz. Bu filmi yıllarca film izleyende eleştirmende yönetmende anlamaz. Diğer saydıklarının hepsini izledim ve anlatmak istediği gzli msj lar var o filmlerde. Bu Yazarın cok filmini izledim ama TheFountain başka olmuş. Bir rüya için ağıt ise öyle deil Bu yazarın filmlerini Sırf müzğini Clint Mansell yaptı diye izliyorum çünkü çok dinlediğim bir müzisyendir. Ama Kaynağın konuyu anlatmak yerine eleştiriyorsun. Anlatsana merak ettim ne anladın. Konusu ne bu filmin. Bir oraya gidiyor bir buraya sürekli beynin içinde farklı alemlerde yaşayan bir adam. Başka konusu nedir bnun?

 9. TheFountain TheFountain Haziran 26th, 2014 saat 00:51

  Tabii ki, seve seve yazarım @IQOğlan. Filmden ne anladığımı anlatmayışımın sebebi bu filmi herkesin kendine göre yorumlayıp kendi istediği gibi anlamasıydı. Bu konuda kimseyi yönlendirmek istemem, yönlendirebileceğime inanmam çünkü. Naçizane ben ne anladım bu filmden o kısma gelelim :

  Filmde sevdiği kadını içinde bulunduğu zor durumdan (ölümden) kurtarmak için çabalayan ve bunu başarabilmek için kendini “hayat ağacı” denen şeyi bulmaya adayan bir adamın hikayesi 3 değişik zaman ve mekan içinde anlatılmaya çalışılmış. Bu 3 değişik zaman ve mekanı yazayım.
  1) 16. yüzyıl İspanyasında bir savaşçı
  2) Günümüz denebilecek yıllarda bir bilimadamı
  3) Günümüzden çok çok uzak yıllar sonra uzayda bir çeşit kürede hayat ağacını bulmak için uzay yolculuğuna çıkmış biri (biliyorum bu üçüncüsü aşırı ütopik)

  Daha da özetle benim filmden anladığım, bir erkeğin sevdiği kadın için herşeyi hatta ölümü bile göze alıp büyük bir çaba göstermesi, ona duyduğu büyük aşkın ona neler yaptırabileceği.
  Ama yine de bu 3 hikayenin sonunda sevdiği kadını kurtaramıyor.

 10. mahaado mahaado Eylül 1st, 2014 saat 04:36

  ne anlatmak istediği gayet açık bence.. nerede ne şekil olacağın önemli değil kimseyi ölümden hiç bir şekilde kurtaramazsın..yani konu ölüm kaçınılmazdır :)

 11. Ucube Ucube Ekim 7th, 2014 saat 20:05

  Harika bir film. Herkesin ağız tadına uygun değil ama verdiği mesaj çok güçlü ve açık. Ölüm olmadan yaşam da yok.

 12. ahmet karataş ahmet karataş Ekim 15th, 2014 saat 21:28

  BİR UMUTTUR YAŞAMAK

 13. Ali Ali Ekim 25th, 2014 saat 20:31

  film güzel ama insanı çok yoruyor, Tolstoy’un Savaş ve Barış’ını 90 dakikada okumak gibi bir şey. İlla da bir mesaj arayanlara “iş hayatı ile özel hayatı dengele” “Ölümden kaçış yok Ölüme savaş açmak da beyhude” ” bazen de kaderci ol Tanrı’ya inan” bence en güzeli ” ben artık korkmuyorum sende korkma ve beni korkutmayıda kes” mesaj arayanlar herhangi birini seçebilir.

 14. tolgahan t tolgahan t Ekim 25th, 2014 saat 23:04

  film 10 numara 5 yıldız diyorum anlamayan arkadaşlar sanırım daha önceden 3 boyutta geçen yaşanan bir film izlememiş. 3 boyutta filmi tek karede birleştirmişler ve gayet güzel bir film ortaya çıkmış. filmi izleyenler başında sıkıla bilir ama anlamaya başladıkca sevecekler eminim.

 15. Ergün Ergün Kasım 13th, 2014 saat 02:31

  film kafa yapabilir sakin kafayla izleyin :)

 16. ozer ozer Kasım 22nd, 2014 saat 06:11

  30 dk dayanabıldım zaman kaybı sakın ızlemeyın….

 17. ömer ömer Aralık 16th, 2014 saat 23:13

  izlediğim en güzel kurgu filmlerinden biri bence. abı hayat suyu nu bilmeyen varsa sonsuzluk suyudur bu filmde hayat ağacının suyu olarak gösterilmiş eskiden gerçekten krallar bu suyun peşine düşmüşler hatta bulanlardan ikisini hızır ilyas olarak biliyoruz dinimizde bu kabul ediliyor suyu içince boyut değiştirmişler kısacası . f

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.